Украински војник го сними нападот врз Русите (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Пред неколку дена на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа бојното поле снимено од камера на војнички шлем.

Loading...

Како што можете да видите на видеото, војникот е зад митралезот на оклопното возило.

Возилото поминува низ теренот кон населбата, а војникот цело време пука.

Не се знае точно кога е направена снимката ниту колку е автентична.

На снимката се слуша англиски, па можно е да се работи за борец кој дошол од странство да се бори на страната на Украина.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Казахстан нема да ги признае референдумите во Украина

Но, украинската армија објави неколку кадри од снимката во денешното промотивно видео.

„Слободата е наша религија“, пишува на крајот од видеото во кое се повикуваат Русите да ја напуштат земјата.

 

Loading...

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.