Украина: За 24 часа убиени 150 руски војници

Сподели со своите пријатели

Украинското Министерство за одбрана соопшти дека во изминатите 24 часа загинале уште 150 руски војници, со што вкупните загуби на Русија се искачиле на 41.650 војници.

Loading...

Гардијан наведува дека овие тврдења не може да бидат независно потврдени и додава дека проценките на западните разузнавачки служби покажуваат дека бројот на загинати руски војници е околу двојно помал.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА. 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Првиот брод со украинско жито пристигна во Сирија