Украина: „Убивме или ранивме 500 руски војници“

Сподели со своите пријатели

Украинската армија соопшти дека околу 500 руски војници биле убиени или ранети во нападот во Херсон.

Loading...

– Непријателот продолжува да трпи загуби. Потврдено е дека на 31 декември, украинските одбранбени сили погодиле упориште на непријателски трупи и опрема во близина на Чулакивка, регионот Херсон – соопшти Генералштабот.

– Ќе има уште затоа што ги идентификуваме локациите на непријателот – изјави портпаролката на јужниот сектор на украинските сили, Наталија Хумениук.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.