Украина: Убивме 780 руски војници за еден ден

Сподели со своите пријатели

Главниот штаб на украинската армија објави нови проценки за руските загуби за време на инвазијата на Украина.

Loading...

Според последните проценки, во Украина досега се убиени 77.950 руски војници, што е зголемување за 780 во споредба со вчера.

Украинците тврдат дека досега уништиле 2.801 руски тенк, односно 15 тенкови за само еден ден.

 

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.