Украина: Русија остана без 17.700 војници во инвазијата

Сподели со своите пријатели

Украина ги објави најновите информации за загубите што Русија ги претрпела од почетокот на војната.

Loading...

Се тврди дека загинале 17.700 руски војници, а уништени се 1.751 оклопно возило.

 

Нова експлозија во рускиот град Белгород, Украина не потврди, но и не негираше вмешаност (ФОТО)

 

Другата воена опрема без која Русија наводно останала вклучува 131 хеликоптер, 625 тенкови и 143 авиони.

Тврдењата на Украина не можат да бидат независно потврдени.

 

Loading...

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Приземјени сите авиони на позната авиокомпанија