Украина разоткри педофилска мрежа, жртвите се руски деца

Сподели со своите пријатели

Украинската полиција откри мрежа на сексуална злоупотреба на руски деца чии слики и видеа наводно биле тргувани внатре и надвор од земјата, но додаде дека не може дополнително да го истражи случајот поради воената ситуација.

Loading...

Уапсен е државјанин на Украина, а идентификувани се 15 малтретирани деца, сите Руси кои моментално живеат во Русија.

Обвинителите во регионот на Киев велат дека не можат да пронајдат други жртви или да уапсат други осомничени поради прекинот на руско-украинските односи.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Киев: Најмалку две лица загинаа во гранатирањето на Запорожје

„Такви злосторства, за жал, има насекаде, во Украина и во Европа. Она што нè застрашува е големиот обем на овие злосторства во Русија“, рече обвинителот Олех Ткаленко, кој ја водеше истрагата, а пренесува „Гардијан“.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.