Украина постигна значителен напредок, но војната ќе се одолговлекува

Сподели со своите пријатели

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека Украина постигнала значителен напредок во контраофанзивата против руската армија, но дека не може да се каже дали војната е на пресвртница.

Loading...

На новинарско прашање дали војната во Украина е на пресвртница, Бајден рече дека е тешко да се одговори, но дека смета дека конфликтот ќе се одолговлекува, пренесува Ројтерс.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Резников: Наскоро ќе објавиме добри вести