УХМР со најава за заладување

Сподели со своите пријатели

Од денес доцна попладне до четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на влажна воздушна маса, кога времето ќе биде променливо облачно и значително посвежо, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Loading...

На места ќе биде нестабилно со поројни и пообилни врнежи (над 20 л/м 2 ). Дневните температури ќе опаднат за околу 10 степени.

Во петок ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд.

Во деновите од викендот ќе има стабилизирање на времето и пораст на дневните температури.

Никола Ивановски