УХМР најавува нов влажен бран

Сподели со своите пријатели

Од утре во вечерните часови под влијание на нов влажен бран ќе започнат врнежи од дожд, кои пообилни ќе бидат во понеделник во текот на денот и во вторник претпладне (локално над 30 л/м2 ).

Loading...

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, врнежи од снег ќе има најпрво на планините, каде снежната покривка значително ќе се зголеми, а од понеделник попладне и на некои повисоки места.

Во понеделник во источните делови ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пет лица повредени при судир на „туран“ и полициско возило во Куманово (ФОТО)