УХМР: И денес се очекува густа магла и пониски температури

Сподели со своите пријатели

Температура од минус еден степен измерија службите во Куманово рано утринава, јавува УХМР во дневниот извештај за временската прогноза во Македонија

Според метеоролозите, денес на повисоките места и во јужните делови од земјава ќе биде сончево и релативно топло за овој период од годината. По одделни котлини ќе биде магливо и претежно тивко со променлива видливост и посвежо. Кон крајот на денот ќе има појава на локална облачност и слаб ветер од северен правец.

Утре се очекува претежно сончево време со слаб до умерен северен ветер, по одделни котлини со слаба магла.

 В петок ќе дува слаб, повремено умерен северен ветер.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.