Учителката од пеколот! Спиела со учениците, со еден од нив имала и бебе

Сподели со своите пријатели

Училишната област во Јужна Калифорнија, каде наставничката Лора Вајтхерст спиела со учениците на кои им предавала меѓу 2007 и 2008 година, мора да плати 2,2 милиони долари на жртвата на сексуална злоупотреба, пишува New York Post.

Loading...

Ученик доби 2,2 милиони долари обештетување

Од апсењето на учителката во 2013 година, вкупниот износ на тужби поднесени од жртвите на злоупотреба сега се искачи на 8,2 милиони долари.

Последната тужба ја поднел ученик кој тврди дека имал само 14 години кога наставничката го завела.

„Имав само 14 години“

Таа на суд признала дека имала секс со него околу 15 пати во училницата и во нејзиниот дом.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Саудиска Арабија: Ако Иран набави нуклеарно оружје, ќе набавиме и ние

Лаура била професорка по англиски јазик во средно училиште каде што ги демнела учениците. Таа дури имала и дете со еден од нив.

Беше во затвор шест месеци

Таа призна дека имала односи со тројца ученици.

Беше затворена шест месеци и заврши во регистарот на сексуални престапници во 2014 година, истата година кога го роди детето на ученикот што сексуално го злоставувала.

Училиштето уште во 2016 година морало да плати шест милиони долари на ученик со кој наставничката останала бремена.

Loading...

Тој тогаш имал 16 години.

Тој тврдел дека во училиштето знаеле дека тој е во врска со наставничката и дека ништо не направиле.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Јужна Кореја воведе нови санкции за Северна Кореја