Убиен заменик-гувернерот на Кабул

Сподели со своите пријатели

Заменик гувернерот на Кабул Махбубулах Мохеби денеска загина во експлозија на бомба која била прикачена на неговиот автомобил.

Loading...

Повредени се и двајца негови телохранители, јави ДПА повикувајќи се на портпарол на Министерството за внатрешни работи. Во експлозијата загинал и секретарот на Мохеби.

Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот.

Минатата недела авганистански обвинител беше застрелан во источен Кабул.

Јасмина Тасевска


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *