05.07.2019 11:16

Турски државјанин нападнат и ограбен на бензинска во Куманово


Дваесет и двегодишниот М.Ш.К. од Република Турција вчера во 20.00 часот во СВР Куманово пријавил дека истиот ден околу 17.00 часот на автопатот Табановце – Куманово, во близина на бензиска пумпа, две непознати лица физички го нападнале и му одзеле ранец во кој имал пари и лични документи, по што побегнале, информираат од СВР Куманово.

Како што додаваат од кумановската полиција, се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments