Тројца пешаци се полесно повредени на улицата Б.Б Гуцман

Сподели со своите пријатели

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи, во текот на изминатото деноноќие, екипите за итна медицинска помош интервенирале во нас. Гоце Делчев, поточно на ул. Б. Б Гуцман бб откако при удар од патничко моторно возило биле повредени тројца пешаци.

Loading...

Пешаците се полесно повредени и се згрижено на Хирушкото одделение при Општа Болница Куманово.

Други детали за несреќата не се наведени, стои во извештајот на РЦУК.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.