Три лица од липковско Оризаре ќе одговараат за насилство

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против В.Ј. (37), М.Ј. (35) и М.Ј. (31) сите од с. Оризаре – општина Липково, за сторено кривично дело „насилство“. откако на 5 ноември околу 13.00 часот, пријавените поради нерасчистени имотно-правни односи физички го нападнале И.Ј.(54), нанесувајќи му телесни повреди во пределот на главата и телото.

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.