Три лица од Куманово ќе одговараат за насилство

Сподели со своите пријатели

Три лица од куманово денеска добија кривични пријави под сомнение дека сториле кривично дело насилство.

– СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Д.(30), Ј.П.(24) и Б.М.(35), тројцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,насилство”, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

На 02.05.2020 во село Пчиња, кумановско, пријавените физички го нападнале Ј.Н. и му нанеле повреди.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *