Три кумановски улици без вода

Сподели со своите пријатели

Без вода денеска ќе бидат три улици во Куманово, поради дефекти на мрежата.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за улиците „11 Октомври“, како и улиците „1“ и „56“ во населбата Карпош.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски


Leave a Reply