Трето продолжение од акцијата „Ќелија“, приведени лица од Куманово?

Сподели со своите пријатели

Министерството за внатрешни работи ја продолжува акцијата „Ќелија“ за приведување на лица сомничени за учество во странски војски и паравоени формации.

Според првичните неофицијални информации приведени се пет лица, меѓу кои жители Куманово и Скопје.

Повеќе детали се најави за прес конференцијата која е закажана во просториите на МВР во 12 часот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.