ТРАМП: Ситуацијата во Украина само ќе се влошува

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека под администрацијата на актуелниот шеф на Белата куќа, Џо Бајден, ситуацијата во Украина само ќе се влошува.

Loading...

На митингот во Висконсин, Доналд Трамп го обвини Бајден за рекордна инфлација, пад на берзите, пораст на цените и губење на енергетската независност на САД.

Според него, земјата се предала и во Авганистан.

Поранешниот претседател е сигурен дека САД „и дозволија на Русија да ја опустоши Украина“.

 

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.