11.07.2019 10:30

Трајковиќ и Кипријановска играа против репрезентацијата на БиХ


Кумановските ракометарки Мила Трајковиќ и Јована Кипријановска настапија за јуниорската репрезентација на Македонија каде се сретнаа со ракометарките на Босна и Херцеговина во два подготвителни натпревари за ЕХФ шампионатот во Литванија.

Првиот натпревар Македонија го доби со 26:32, а на мечот Кипријановска имаше извонредни шест погодоци, додека Трајковиќ реализираше еден гол.

loading...

Во вториот натпревар Македонија исто така освои победа со резултат 28:30, а свои минути на паркетот имаа и двете кумановки.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments