Трајковиќ и Кипријановска играа против репрезентацијата на БиХ

Сподели со своите пријатели

Кумановските ракометарки Мила Трајковиќ и Јована Кипријановска настапија за јуниорската репрезентација на Македонија каде се сретнаа со ракометарките на Босна и Херцеговина во два подготвителни натпревари за ЕХФ шампионатот во Литванија.

Првиот натпревар Македонија го доби со 26:32, а на мечот Кипријановска имаше извонредни шест погодоци, додека Трајковиќ реализираше еден гол.

Loading...

Во вториот натпревар Македонија исто така освои победа со резултат 28:30, а свои минути на паркетот имаа и двете кумановки.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *