Трагедија во Грција: Тригодишно момче се задави од грозје

Сподели со своите пријатели

Тригодишно момче почина на грчкиот остров Тинос откако се задави од храна.

Loading...

Како што пишува Прототема, до задушувањето дошло откако момчето јадело грозје.

Од устата на момчето биле извадени најмалку две зрна грозје.

Сепак, лекарите можеле само да констатираат смрт.