Токио е загрижен поради воените вежби на Русија и Кина

Сподели со своите пријатели

Владата во Токио денеска изрази „сериозна загриженост“ поради заедничките воздушни воени вежби меѓу Русија и Кина.

Loading...

Руски и кинески авиони во вторникот извршија заеднички патроли над Јапонското и Источното Кинеско Море.

Јапонската влада соопшти дека и денеска заедно летале кинески и руски авиони, пренесува Ројтерс.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Што му ветил Лавров на Орбан?