13.01.2020 15:52

Тинејџер од кратовско влегол во куќа, па се заканувал и барал пари

Facebook Twitter Google+

Оусмнаесетгодишник од кратовско ќе одговара за разбојништво во обид.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.А.(18) од село Страцин, кратовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво во обид“.

loading...

Како што појаснуваат од Министерството за внатрешни работи, на 31.12.2019 околу 21.00 часот во селото Страцин, во куќа сопственост на М.Ѓ(65) и В.Ѓ(60), влегол А.А., кој со закана им барал пари.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments