ТикТокерка се пофали: „Имам 26 години и не работам ништо, секогаш сакав да имам богато момче“ (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Неодамна, Американката Роуз Дејвис сподели видео на TikTok кое брзо стана вирално, во кое објаснува како „таа е среќна затоа што на 26 години може да биде домаќинка и да не прави ништо…“

Loading...

– Кога мажот ќе ви каже да бидете дома и да уживате во животот, а тој ќе се согласи да плати за состаноци на фризер, маникир и педикир, трепки, ботокс, ласерско отстранување на влакна, облека и шминка – вели таа во видеото кое брзо го привлече. 200.000 прегледи.

Иако Дејвис зборува за нејзиниот начин на живот како нешто позитивно, нејзиното видео предизвика различни реакции, со позитивни коментари како: „Млада си убава и паметна; зошто мажот би те контролирал? А што ако ти здодее, кој си ти Дали е резервен план?“, отворено праша една жена.

„Зарем не го мразите чувството да сте толку зависни од некого? – напишал друг, на што авторот одговорил: „Не, всушност, се опуштам и сум среќен!“.

А тоа го покажа во нејзиното следно видео со наслов „Еден ден од животот на 26-годишна девојка“.

– Облеков тренерка и отидов да си ги поправам трепките, многу добро испаднаа – вели таа и продолжува да ги набројува своите бесцелни постапки: .

– Кога дојдов дома пиев јогурт и јадев туна на тост, направив неколку вежби за истегнување, ја исчистив бањата, гледав ТВ и организирав оставата рече таа, а потоа, вели таа, го поздрави момчето и му приреди вечера.

– Не разбирам како некој може така да живее и да се гордее со себе, зошто на земјата Дали вашата единствена вистинска цел е да бидете спонзоруша? – праша една Тиктокерка, но авторката не дозволи да биде испровоцирана.

Loading...

– Да, тоа е мојата единствена цел, па тоа е она што го велам! одговори таа, како што пренесува The Sun.

 

@rosedavisx #housewife #housewifelife #stayathomegirlfriend #fypシ ♬ original sound – Rosedavisx