TEХНИКА КОРИСТЕНА СО ВЕКОВИ! Со овој трик вашите чевли ќе станат водоотпорни

Сподели со своите пријатели

Снег, дожд, сето ова е поврзано со чевли што пропуштаат вода, непријатно чувство на влажни нозе, што неизбежно води до настинка и грип. Првото нешто што ви паѓа на ум е да купите нови, скапи, водоотпорни чевли. Сепак, со овој испробан и тестиран трик, сигурно ќе ги претворите вашите чевли во водоотпорни, и ќе заштедите пари.

Loading...

Со векови постои трик што ќе ги направи старите чевли водоотпорни за неколку минути.

 

 

Едноставно, набавете пчелин восок. Премачкајте ги чевлите со оваа смеса и оставете ги да се натопат и исушат, а потоа избришете го вишокот со крпа и подготвени сте за дождлив ден.

Трикот успева и кога станува збор за платнени чевли, но бидете внимателни – може да се случи платното да остане извалкано поради маснотии.

Кога ќе ги намачкате чевлите со пчелин восок, водата едноставно ќе се исцеди од нив, без апсорпција да доведе до влажни стапала.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *