Театар Куманово премиерно ја изведе комедијата „Ковачи“ (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Кумановскиот театар викендов премиерно ја играше претставата „Ковачи“ на сцената на НУ Центар за култура „Трајко Прокопиев“.

Loading...

Станува збор за комедија според текстот на Алек Попов, а во режија на Деан Дамјановски.

Целосната актерска екипа ја сочинуваат Антонио Димитриевски,  Кети Дончевска – Илиќ, Горан Илиќ, Нина Максимова, Жарко Јовановиќ, Давид Илиќ и Марко Трајковиќ

Сценографијата и дизајн на плакат се на Филип Јовановски, за костимите е задолжена Елена Вангеловска, драматрург е Зоран Зафировски, а асистент сценограф Крсто Богојевски.

Првата реприза ќе се игра веќе утре со почеток во 20 часот.

Во продолжение дел од претставата низ објективот на Кумановски Муабети:

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

Loading...

Текст/фото: Никола Ивановски