Тажната вистина зад приказната за глушецот кој се тушира (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Изгледа дека глушецот на снимката и не ужива премногу во туширањето како што светот прво мислеше.

Снимката со глушецот кој се тушира и трие како човек не е она што изглед.а

Туомас Ајвело, истражувач на биологијат ана глувците на Универзитетот во Хелиснки вели дека неговите движења се многу необични за еден глушец, па веројатно е дека трпел болка.

УШТЕ ДА ЗАПЕЕ: Глушец кој се тушира стана хит во светот (видео)

Loading...

Тој истакнува дека сапуницата влегла во очите на глушецот и дека е „многу веројатно“ дека очите го печеле и сакал што побрзо да ја отстрани сапуницата.

– Неговите движења се необични. Глушецот никогаш не би се однесувал така, освен ако не сака што побрзо да ја симне сапуницата од себе, рекол Ајвело.

Клипот за само неколку дена е прегледан над 50 милиони пати.

https://youtu.be/C7jgg6-bF7s


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.