Таткото на Ѓоковиќ објави кога тој се враќа теренот

Сподели со своите пријатели

Новак Ѓоковиќ се опоравува од операција на лактот и веќе почна да тренира во салата.

Медиумите шпекулираат кога српскиот тенисер ќе се врати на теренот, а одговорот на ова прашање го даде неговиот татко, Срѓан Ѓоковиќ, кој истакна дека рехабилитацијата од по планот.

Враќањето на Новак се очекува во мај, кога почнува сезоната на земја.

– Не се работи за криза, туку природата си го прави своето. Уморот, повредите… На такви нешто неможеш да влијаеш. Паузата еднаш мораше да се случи. Можеби имаше пропусти во третманот, но тоа не било намерно. Сега е се во ред, Ноле започна со рехабилитација и ако даде Господ ќе почне да игра во следниот период. Очекувам тој да биде на терен за „Мастерс“ турнирите на земја во мај, изјави Срѓан Ѓоковиќ за „Новости“. /МИА


Leave a Reply