Татко на убиеното момче кај Смилковско езеро бара истрага од Јанева (видео)

Сподели со своите пријатели

Горан Накевски, татко на едно од убиените деца кај Смилковско Езеро, во вчерашното интерјву за ТВ21 јавно говори за ттранскриптите од прислушуваните материјали, како и за тоа  дека не е задоволен од пресудите во случајот ”Монструм”.

Loading...

– Не сме задоволни по изрекувањето на пресудите. Сакаме случајот да го преземе Специјалната обвинителка – изјави Накевски.

Интервјуто во целост погледнете го подолу.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.