Татко и син во село Табановце нелегално одгледувале канабис сатива (видео)

Сподели со своите пријатели

По претходно добиени оперативни сознанија дека татко и син од с. Табановце се занимаваат со трговија со дрога, денес во раните утрински часови, Одделот за сузбивање на недозволена трговија со дрога изврши претрес во домот на Ј.Ј (65) каде се пронајдени  71 стебло канабис сатива, кутивче полно со семки од истото растение, една воздушна пушка, еден куршум како и четири килограми марихуана, соопштени Валентина Николовска, раководител на Одделот за аналитика при СВР Куманово.

Loading...

DSC_6119

При претресот како што изјави Николовска се одземени и предмети со кои е одгледувана опојната дрога.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.