31.08.2019 10:20

Татко ѝ ја натерал да го оперира носот, постојано се селиле, а по неговата смрт ја контактирале од ФБИ (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Кога Марго Перин имала 13 години, нејзиниот татко ја прашал дали сака да изгледа поубаво.

„Хирурзите можат да прават чуда денес“, рекол тој.

loading...

Специјалист од Лондон се согласи на козметичка постапка со која ќе се намали носот на девојчето – иако таа се уште не престанала да се развива.

Речиси сè што е поврзано со нејзиното детство и растењето било трауматично.

За првите седум години од животот, Марго и нејзините шест браќа и сестри и нивните родители живееле во Њујорк, во пентхаус во Менхетен. После тоа, нивниот живот станал хаотичен, тие добиле ново презиме, ги спакувале куферите и во брзање ги зеле само најважните работи.

фото: YOUTUBE/PRINTSCREEN

Отишле во Мексико. Потоа, еден ден, влегле во нивниот дом. Иако сè било расфрлано, се чинело дека не било украдено ништо, како некој дошол во потрага по нешто конкретно.

„Како нè најдоа? Никој не требаше да знае дека сме тука“, слушнала Марго како кажала нејзината мајка. Тие брзо се спасиле и повторно се преселиле, овој пат на Бахамите.

Родителите никогаш не ги објаснувале причините за овој ненадеен потег. Тие ретко зборувале за минатото.

loading...

„Беше целосно збунувачко, но мислам дека им се случува на сите лажени деца, така што тие треба самите да станат детективи за да ја дознаат вистината“, смета Марго.

Додека живееше во САД, нејзините родители често оделе во опери, балети и на вечери. На децата им бил исперен мозокот со информации дека не треба да кажуваат никому за своето семејство. 

„Ако некој ве праша нешто за што не треба да зборувате, кажете им дека не сакате да одговорите на овие прашања затоа што тие не се релевантни“, им рекол тој на децата.

Еден ден, Марго се вратила дома од училиште на плажата Мајами и слушнала дека „лошите луѓе пристигнале кај нејзиниот татко“.

„Го виде ли тато?“, Ја прашала една од сестрите, откривајќи ѝ  дека лицето на тако им е црно и сино.

Родителите никогаш не дале објаснување за тоа. Децата знаеле дека е подобро да не прашуваат ништо. Покрај тоа, тие се плашеле од својот татко до смрт.

Кога ќе се врател дома од работа, ќе седнел на каучот и ќе ги превртувал колената, потоа ги тепал со рекет за тенис, додека нивната мајка стоела од страна гледајќи го сето тоа.

Иако Марго страшно се плашела од татко ѝ, таа првично ја отфрлила неговата идеја да има операција на носот. Дури кога сестрата со која била најблиса дошла во собата плачејќи и тегнејќи ја косата, Марго сфатила дека нема друг избор.

“Те молам, те молам, оперирајго носот. Ако не заминеш, тато нема да ми дозволи да ја напуштам куќата”, молела таа.

loading...
фото: YOUTUBE/PRINTSCREEN

Сите биле очајни што поскоро да се оддалечат од своите родители, а Марго не можела да застане на патот на својата сестра.

„Се чувствував глупаво, и сè што сакав да направам беше да ја заштитам“, се сеќава таа.

По операцијата на носот, тие заминале во Шкотска, потоа во Лондон, а нивниот татко им рекол дека е подобра локација за ширење на бизнисот.

Неколку месеци по пристигнувањето во градот, Марго сфатила дека е во голема неволја.

loading...

„Ќе ме убијат“, извикала таа по телефон на нејзината постара сестра, која успеала да остане со своето момче во Глазгов.

„Кој ќе те убие“, викнал нејзиниот татко од зад грб, го грабнал телефонот, ја влечел за коса и ја свртел главата сè додека не открила за што станува збор.

На последниот ден од престојот во Глазгов, Марго трчала кон пабот за да се збогува со својата пријателка. Не можејќи да ја најде, таа го прифатила пијалокот од странец со брада и на крајот завршила во неговиот стан, каде љубопитно го набудувала како ја полни инјекцијата со мешавина од кафеав прав и вода и ја вбризгува во неговата рака. Тие имале секс на црно-белите плочки од неговата бања.

Останала бремена. Сега нејзиниот татко барал да му каже кој е таткото, удирајќи ја со сите сили во стомакот и нарекувајќи ја курва и ѓубре … Марго не сакала абортус, но како и со операција на носот, таа немала друг избор. Нејзината мајка ја турнала во такси и ја договорила целата работа.

Откако конечно излегла од дома на 16 години, таа започнала живот со самоуништување. Таа одела од момче на момче, живеела во подруми и се дрогирала. На 19-годишна возраст, ѝ бил дијагностициран Хоџкинсон лимфом и ѝ беше кажано дека може да умре.

loading...

Кога успеала да се опорави, решила да го сврти животот. Таа во овој период немала никаков контакт со нејзините родители, а колку подалеку била од нив, толку подобро се чувствувала.

Сепак, нејзиното чудно детство сè уште ја збунувало. Неколку години подоцна, кога била контактирана од една сестра која живеела во САД, таа започнала да ја разбира вистината. ФБИ го барале Арден и сите до кои можеле да дојдат од семејството детално биле испрашани.

Повеќе информации дошле во 2007 година, кога нејзината братучетка дошла до уверение за смртта на нејзиниот татко.

ФБИ ја откри вистинската вистина

Таа открила дека тој починал три години претходно во Сасекс, по серија мозочни удари, а под делот професија напишал „економист“.

loading...

Марго го испратила уверението за смрт на ФБИ, а тие потоа ѝ испратиле извештај на 100 страници за нејзиниот татко, во кој се детализира неговата криминална кариера уште од 40-тите години на минатиот век.

Таа дури разговарала со ФБИ за банкарска измама поврзана со 140.000 американски долари. Нејзиниот татко бил експерт за продажба на работи што не постојат. Тој продавач на магла го помина целиот свој живот како меѓународен бегалец, држејќи го своето семејство како заложник на неговиот криминален живот.

„Неговата професија беше да краде пари. Тој беше гангстер, ништо повеќе. Но, зошто тој ме натера да направам операција на носот? Мислам дека сакаше да го скрие фактот дека сме Евреи и се плашеше дека мојот нос ќе ни го открие, рекла таа.

Растејќи, не знаевме ништо за неговото потекло. Всушност, секогаш кога размислувам за моето детство, секогаш ми е мака. Болеста е единствената позитивна работа што ми се случи затоа што ме натера да се соочам со реалноста и јас сум среќна денес “, рече таа.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments