Тајланд: Најмалку 20 загинати во експлозија во фабрика за огномет

Сподели со своите пријатели

Најмалку 20 работници загинаа во експлозија во фабрика за огномет во Тајланд.

Loading...

Спасувачките екипи се на работ на катастрофа.

Како дошло до експлозијата се уште не е познато.

Локалните медиуми јавуваат дека на местото на експлозијата може да се забележи црн чад.

Фабриката се наоѓа во близина на оризово поле.

Пожарникарите успеале да го локализираат пожарот и во моментов се работи на утврдување на точниот број на жртви.

Според првите информации најмалку седум лица се повредени и тие се пренесени во локална болница.

 

Loading...

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Во Перу вонредна здравствена состојба поради денга треска