ЖРК Пелистер

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово денеска на домашен терен го играат натпреварот од 7то коло од домашниот шампионат, а за противник ја имаат екипата на Пелистер. Loading… ЖРК Пелистер годинава има повторно високи амбиции, откако минатата сезона малку потфрли, но високи се и амбициите за вицепрвакот Куманово. Пелистер досега има четири победиПрочитај повеќе