Живот

Интересни, но и необични животни приказни од целиот свет, совети за подобар живот…

Сподели со своите пријатели

Многу обичаи ширум светот во различни култури се повеќе од бизарни, особено кога станува збор за жените. Loading… Едно видео на социјалната мрежа го привлече вниманието на многумина, а се однесува на ритуал кој се прави за жените да бидат што поубави и привлечни за брак.     Овој бизаренПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кортни и Алекс Квист се млад брачен пар кој објавува слатки видеа од својот живот на TikTok. Loading… Кога сакале да ја споделат веста дека Кортни е бремена со своите следбеници, знаеле дека тоа мора да биде на интересен начин. Овој пар, како и многу парови, не избра начин којПрочитај повеќе

Man Sitting in a Car at Night, Holding a Camcorder and Looking Back through the Window

Сподели со своите пријатели

Долгогодишниот искусен приватен детектив Али Марш ги откри најчестите знаци дека вашиот партнер ве изневерува. Loading… „Еден од моите најрани случаи беше маж кој забележал дека неговата сопруга станува поладна кон него“, вели таа, додавајќи дека ѝ рекол дека секоја среда навечер излегувал и доаѓал дома многу посреќен отколку когаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Доколку често патувате, а морате да одржувате „остар“, професионален изглед, следнава приказна е идеална за вас! Loading… Стјуардеса од KLM Royal Dutch Airlines открива како да ја направите облеката „свежа и без брчки“ по туткање во куферите. Видеото на TikTok доби над 4.700 лајкови, а на почетокот една симпатична девојкаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Среќни сме и задоволни. Не сакаме друг маж во нашите животи, овој ни е доволен, велат дамите од семејството Барет. Loading… Тие пет се во врска со еден маж, ги воспитуваат децата кои ги имаат заедно, а на социјалните мрежи редовно известуваат за секојдневието… Велат дека меѓу нив нема љубомора,Прочитај повеќе

girl in white and pink floral dress

Сподели со своите пријатели

Во моментов најпопуларното име во светот за девојчиња е Софија. Лесно се изговара на многу јазици, а значи мудрост. Loading… До овој заклучок дошла американската експертка за имиња, Лаура Ватенберг која наведува дека Мексико, Италија, Русија и Америка се меѓу земјите каде најмногу го има ова име. „Неверојатно е штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Џејсон има само десет години и е висок неверојатни 190 сантиметри благодарение на ретката состојба позната како гигантизам. Loading… Моментално ја носи титулата „највисоко дете на светот“, а причината за тоа е израсток на неговата хипофиза што овозможува непречено лачење на хормоните за раст.     Нежен џин на метаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Џордан Хауншилд не ни сонувала дека својата љубов ќе ја најде преку социјалните мрежи и на другиот крај од светот. Loading… Млада Австралијка од Квинсленд сосема случајно наишла на профилот на еден „Тарзан“, сурфајќи на интернет и прелистувајќи на Инстаграм. Бидејќи згодниот Питиурук ѝ го привлекол вниманието – таа решилаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Народот Марубо, кој егзистирал стотици години без сериозен контакт со цивилизацијата покрај реката Итуи во Амазон, доби интернет од Илон Маск. Loading… И што се случи сега? Сè и сешто. Тоа веќе не е истото племе. Младите од Маруб се зависници од видеа и порнографија до таа мера што постаритеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сопругот ја изневерил, па пронашла своја двојничка, сега спијат заедно, а таа вели дека така го спасила бракот. Loading… Необична и несекојдневна приказна открила жена по име Техмена Кинтана која живее со својот сопруг и нејзината двојничка. Ова се случи откако нивниот брак паднал во криза. Нејзиниот сопруг ја изневерувал,Прочитај повеќе