Житомир

Сподели со своите пријатели

Руските напади во западна и централна Украина продолжија во текот на ноќта, соопштија украинските власти, повикувајќи се на најновите информации. Loading… „Синоќа се случија две многу силни експлозии во близина на Житомир“, изјави Сергеј Сухомлин, градоначалник на овој украински град.   Украина тврди дека Русите изгубиле 17.000 војници досега  Прочитај повеќе