Занзибар

aerial photography of village near body of water

Сподели со своите пријатели

Страшна трагедија на Занзибар, осум деца и една жена се отруле од месото од желка што го консумирале на тој остров, по што починале, јавува Sky News. Loading… Локалните власти известија дека уште 78 лица се хоспитализирани поради консумирање месо од желка, кое се смета за деликатес на тој остров.Прочитај повеќе