Vojna vo Ukraina

Сподели со своите пријатели

Односите меѓу Русија и САД се на историски ниска точка и нема надеж за нивно подобрување, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Loading… „Билатералните односи сега се, за жал, веројатно на историски ниска точка. Нема надеж за подобрување во догледна иднина“, рече Песков, пренесува РИА Новости. Според Песков, конфликтот воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот шеф на Роскосмос, Дмитриј Рогозин, преку францускиот амбасадор во Руската Федерација му ги испрати шрапнелите кои беа извадени од неговото тело на францускиот претседател Емануел Макрон, велејќи дека бил ранет од француските хаубици Цезар и дека „Франција ќе одговара за тоа“, пишува Украинска Правда. Loading… „Неодамна, како резултат наПрочитај повеќе