Витлеем

Сподели со своите пријатели

Израелските сили убиле Палестинец во близина на градот Витлеем на Западниот брег, соопшти денеска палестинското Министерство за здравство. Loading… Израелската армија соопшти дека отворила оган врз маж кој доцна вчера фрлил бомба врз израелско возило кое било на автопатот на Западниот Брег, пренесува агенцијата АП.   Започнува истрагата за воениПрочитај повеќе