Вишгород

Сподели со своите пријатели

Шефот на регионалната воена администрација во Киев, Олексиј Кулеба, денеска соопшти дека руските сили извршиле ракетни напади врз предградието на главниот град на Украина, откако беше објавено дека во областа се слушнале серија експлозии. Loading… Според него, руските сили извршиле ракетен напад врз областа Вишгород северно од центарот на градот.Прочитај повеќе