Виен енерџи

Сподели со своите пријатели

Австриската влада најави помош од повеќе милијарди евра за најголемиот снабдувач со енергија „Виен енерџи“, кој се најде во финансиски проблеми поради наглото поскапување на струјата и гасот. Loading… На компанијата ѝ беше ветена соодветна помош, напиша на Твитер министерката за клима, животна средина, енергија, мобилност, иновации и технологија ЛеонореПрочитај повеќе