Велес

Сподели со своите пријатели

Триесет и шестогидшен кумановец бил приведен викендов во Велес откако полициајта му пронашла неколку водивои наркотици. Loading… – На 17.02.2024 во 22.30 часот на улица „8 Септември“ во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода С.М.(36) од кумановско, затоа што при преглед кај него биле пронајдени иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во близина на Велес синоќа околу 22.30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и „Пчиња“ меѓународен воз, кој сообраќа на релација Солун – Белград, прегазил 14 мигранти, од големата група која се движела по пругата одејќи кон Србија. Loading… На местото на железничката несреќа, екипи на прва помош стигнале одПрочитај повеќе