уругвај

Сподели со своите пријатели

Бројот на загинати во силно невреме што викендов ги погоди Аргентина и Уругвај се искачи на 16. Loading… Уругвајската метеоролошка агенција соопшти дека две лица загинале откако силни налети на ветер го погодиле југоисточниот дел на земјата во неделата рано наутро.   Extreme winds from a storm that hit theПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Боливиската полиција започна голема операција за фаќање на Уругваецот Себастијан Марсет, осомничен за шверц на дрога, кој се бара во Парагвај и Бразил, како и од Интерпол и американската ДЕА. Loading… Неговото име се поврзува со атентатот на парагвајскиот антимафијашки обвинител Марсело Печи во Колумбија во мај 2022 година, какоПрочитај повеќе