Унгрија

Сподели со своите пријатели

Унгарија ја блокираше воената помош вредна половина милијарда евра во седмиот таков пакет како дел од Европскиот фонд за мир, изјави висок дипломатски извор од ЕУ за полскиот МФМ. Loading… Земјите членки на ЕУ ќе се обидат да ја убедат Будимпешта да го промени ставот во понеделник за време наПрочитај повеќе