ТППЕ

Сподели со своите пријатели

Две интервенции завчера бележат кумановските пожарникари во доменот на своето работење. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, во 20:15 часот петмина пожарникари со едно противпожарно возило излегле да интервенираат на запалена барака која се наоѓала во кругот на градската Општа Болница Куманово. Гаснењето траело до 21:30Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи, во текот на вчерашниот ден, единиците на ТППЕ Куманово  бележат  една  интервенција  на  автопатот   кај  с. Романовце на  опожарена  сува  трева  која се простирала на мала  површина. Loading… Пожарот бил  пријавен  во 12,55  и бил ставен под контрола во 13,30 часот.Прочитај повеќе