Пожарникарите гаснеа сува трева во Романовце

Сподели со своите пријатели

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи, во текот на вчерашниот ден, единиците на ТППЕ Куманово  бележат  една  интервенција  на  автопатот   кај  с. Романовце на  опожарена  сува  трева  која се простирала на мала  површина.

Loading...

Пожарот бил  пријавен  во 12,55  и бил ставен под контрола во 13,30 часот.  Интервенцијата била спроведена со  едно  возило  и  двајца пожарникари.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Изгоре објект за половни делови во кумановско

Leave a Reply