Тереза ​​Рибера

Сподели со своите пријатели

Централнодесничарската Народна партија на Шпанија (ПП) победи на европските избори во неделата, освојувајќи 22 од 61 место во Европскиот парламент, нанесувајќи и удар на социјалистичката влада на премиерот Педро Санчез. Loading… Социјалистите на Санчез, предводени од министерката за енергетика Тереза ​​Рибера, освоија 20 места по кампањата во која опозицијата сеПрочитај повеќе