Тексас

Сподели со своите пријатели

Началникот на американската полиција во округот Увалде, Тексас Пит Аредондо е едногласно отпуштен од работа три месеци по пукањето во основно училиште во кое вооружен напаѓач уби 19 ученици и двајца наставници. Loading… Одлуката на училишниот одбор е донесена три месеци по масакрот. Аредондо не беше на состанокот Си-Ен-Ен јавуваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тексас погуби 41-годишен маж кој пред повеќе од 16 години избоде до смрт агент за недвижнини во близина на Далас. Loading… Ова е втора смртна казна извршена оваа година во американската држава. На Косол Чантакумане му била дадена смртоносна инјекција во затворот во Хантсвил, објави АП. Тој беше прогласен заПрочитај повеќе