СВР

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.С. (52) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“. Во периодот од 2012 година до јануари 2018 година пријавениот, како директор на јавното комунално претпријатие „Козјак“ во Старо Нагоричане, овозможил на 49 жители наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Б.И. (38) од Черкези, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје и распрскувачки материи“, казниво по член 396 став 2 од Кривичниот законик на Република Македонија, информираат од Министерството за внатрешниПрочитај повеќе