Суматра

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово по локално време во близина на индонезискиот остров Суматра, соопшти Сеизмолошкиот институт на Американскиот геолошки институт (USGS). Loading… Епицентарот на земјотресот бил лоциран на 48 километри југоисточно од градот Сингкил, во индонезиската провинција Аче, и на длабочина одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала доцна во вторникот го погоди јужниот брег на островот Суматра, за кој индонезиската агенција за катастрофи сè уште не добила извештаи за штети или жртви. Loading… Земјотресот се случил во 21:31 часот по локално време (1431 по Гринич) со епицентар наПрочитај повеќе