Сухој

Сподели со своите пријатели

Су-75 „шахмат“ е лесен повеќенаменски борбен авион од петта генерација со „стелт“ технологија кој моментално е во фаза на развој, а како што пренесува „Јуреижа Тајмс“, руските дизајнери успеале да создадат и патентираат специјална камуфлажа шаблон за овој авион. Loading… Имено, новата камуфлажа од новиот член на семејството „Сухои“ ќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Руското Министерство за одбрана соопшти дека авионот Су-30 го придружувал американскиот дрон „Рипер“ кое, како што се наведува, се приближувало до границата на Русија преку Црното Море. Loading… „Со цел да се идентификува воздушната цел и да се спречи нарушување на државната граница на Руската Федерација, лансиран е ловецот Су-30“,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Турција би можела да размисли за купување руски борбени авиони Су-57 доколку американскиот Конгрес не и дозволи на Анкара да купи американски повеќенаменски ловци Ф-16, пренесува Танјуг. Loading… Во написот објавен денеска во истанбулскиот дневен весник Милиет, близок до турските власти, се вели дека Анкара побарала од Вашингтон да јаПрочитај повеќе